Deze briljante debuutroman van Virginia Feito is het verhaal van mevrouw March. Zij is een rijke vrouw die in de Upper East Side van New York woont, samen met haar man George, die een succesvolle romanschrijver is en hun zoon Jonathan. De tijdsperiode wordt niet onthuld maar lijkt op een onbepaald decennium van het midden van de 20e eeuw: een tijd waarin vrouwen niet werken, cocktailparties organiseren en handschoenen dragen, mensen binnenshuis roken en vrouwenbenen zonder kousen een teken zijn van moreel verval.
We ontmoeten mevrouw March terwijl ze een gewone dag doorbrengt, terwijl ze zich voorbereidt op een feest – wat doet denken aan die andere literaire dame, Virginia Woolf’s Mrs. Dalloway.
De ommekeer komt als de winkelbediende uit haar favoriete patisserie aanneemt dat het hoofdpersonage uit George zijn meest recente roman, Johanna (een prostituee), duidelijk gebaseerd is op mevrouw March. Mevrouw March raakt geobsedeerd dat George niet de man is die ze dacht te zijn en wordt overvallen door zeer duistere ideeën over hem. Haar mentale toestand verslechtert en de lezer maakt deel uit van de steeds onstabieler wordende denkprocessen van mevrouw March.
Mevrouw March is een interessant portret van een vrouw die leeft in een wereld van façades, gevangen tussen sociale verwachting en haar eigen doemdenken. Een vrouw die volledig haar greep verliest op de werkelijkheid. Het is een aanrader voor lezers die houden van verhalen met een duistere kant.
Bovendien circuleren berichten dat Elisabeth Moss (Het verhaal van de dienstmeid / Margaret Atwood) Mevrouw March zou spelen in de verfilming van deze schitterende roman!
Dit is maar een van de leestips van Bettina, de wereldreiziger van De Leesbrigade.